Viop

Viop

Vadeli işlem ve opsiyon piyasası borsa üzerinde işlem gören sermaye piyasası ürünlerinin çeşitli araçlar ve işlemlerini, opsiyon sözleşmelerini, elektronik ortamda alış ve satış işlemlerinin yapılmasıdır. Türkiye’de borsa dünyasında yer almayı sağlayan sisteme verilen isimdir. Vadeli işlem ve opsiyon piyasası sermaye piyasası araçları üzerine düzenlenmiş vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri ile diğer türev araçların elektronik ortamda alınıp satılabildiği yerdir. Kaldıraçlı bir piyasadır.

Vadeli işlem sözleşmeleri kapsamında sözleşmedeki taraflara gelecek tarihte belirlenmiş miktar ve kalitede bir malı, evrağı finansal bir göstergeyi anlaşılmış fiyat üzerinden alma veya satma yükümlülüğü veren sözleşmedir. Vadeli işlem ve opsiyon borsası 2005 yılında kurulmuştur ve son zamanlarda borsa düzeni ülke sınırları içerisinde, ülkeler arası, kıtalar arası olarak işlem sağlanabilmektedir.

Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmeleri Kapsamında İşlem Yapabilmek İçin Ne Yapmak Gerekir?

Vadeli işlem ve opsiyon sözleşmeleri kapsamında işlem yapabilmesi için Sermaye Piyasası onayı almış universalglobalfx.click kurumumuz tarafından yatırım hesabı oluşturarak işlem yapma şansını elde edebilirsiniz. Yatırım hesabı açıldıktan sonra vadeli işlem opsiyonları sözleşmesi imzalamanız gerekmektedir.

Vadeli İşlem Opsiyon Sözleşmesi Kapsamında Kaldıraç Ne Anlama Gelir ve Nasıl İşlem Yapılır?

Türkiye’de yerli ve yabancı yatırım yapmak isteyen kişilerin resmi olarak sistem içerisinde bulunma şansı yakaladığı sözleşmenin adıdır. Güvenli bir şekilde yatırım yapmak isteyen ve yüksek kazanç elde etmek isteyen kişiler vadeli işlem opsiyon sözleşmesi kapsamında kaldıraç ne anlama gelir? Bu işlemin adımları nelerdir? Merak ediyorlar. Öncelikle vadeli işlem opsiyonlarında kaldıraç sistemi sistem üzerinde bulunan küçük yükselişler veya düşüşlerin olduğu ürün ya da hisse guruplarında kazanç elde etmeyi sağlamaktadır.

Her borsa aracında olduğu gibi kaldıraçlı sistemlerde de zarar etme riski bulunmaktadır. Özellikle hızlı iniş çıkışların kaydedildiği hisselerde küçük yatırımlar ile girilen işlemlerden büyük kayıplarla çıkma olasılığı da mevcuttur. Burada firmamız uzmanlar tarafından güncel bilgiler ve önerileri size sunmaktadır. İşlemlerinizi bu önerileri dikkate alarak yapmanız riskleri en aza indirecektir. Ayrıca düzenlenmiş olan piyasalarda işlem gören vadeli işlemlerde işlemin şartı bu işlem yapılmadan önce belirlenmiştir.

Bir cevap yazın