Tenis Oynayabilmek İçin Gereken Malzemeler Nelerdir

Tenis Oynayabilmek İçin Gereken Malzemeler Nelerdir?

Tenis, oyunlar için hafif bir raket ve içi boş bir top kullanan bir spordur. Oyun, 20. yüzyılın başlarında Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıktı ve o zamandan beri son derece popüler hale geldi. Ancak tenis oynamak için özel ekipman gerektiren bir spordur. Çünkü tenis topları çok güçlüdür ve dikkatli kullanılmazlarsa oyunculara zarar verebilir. Ayrıca, oyunların güvenli bir şekilde oynanabilmesi için tenis kortlarının dayanıklı bir malzemeden yapılması gerekir. Tenis raketi oyunun en önemli ekipmanıdır.

Tenis Kortu!

Tenis kortu, uzunluk ve genişlik boyutları olan dikdörtgen bir alandır. Kortun uzunluğu 140 fit ve genişliği 68 fittir. Sahanın sınırı, sahanın her iki tarafının dış kenarını belirleyen beyaz çizgilerden oluşur. Sahanın merkezi, oyunun oynandığı yerdir, orta çizgi ise sahanın merkezini sınırlar. Ayrıca, sahanın dış kenarı boyunca oyunun sınırlarını belirleyen çizgiler vardır. Sahanın her bir tarafı farklı bir materyalden yapılmıştır – zemin için çim, tutarlılık için kum ve dayanıklılık için çimento. Ayrıca tenis topları çok ağırdır, plastik katkı maddelerinden yapılmışlardır. Bu malzemeler olmadan tenisi izlemek veya oynamak çok daha az eğlenceli olurdu. Tenis ayakkabıları sentetik kumaştan yapılır.

Tenis Topu!

Bir tenis topunun ana bileşeni ATP’dir- hayvansal doku proteinlerinin kısaltmasıdır. Tüm iyi tenis topları, ağa kuvvetle vurmak için yeterli güce sahiptir, ancak yüzeyden sektikten sonra hala top sepetinde kalır. Bunu yapmak için, her tenis topunun maddi çekirdeğinde bol miktarda ATP bulunur. Diğer malzemeler arasında esneklik için kauçuk ve güç ve dayanıklılık için karbon fiber bulunur. Her bileşen, oyuncuların tenis oynarken kullanabileceği güvenli bir top oluşturmak için birlikte çalışır. Tenis çantaları oyunun yardımcı ekipmanıdır.

Tenis topları, vulkanizasyon adı verilen bir üretim süreci kullanılarak yapılır. Bu işlem, tüm bileşenleri tek bir dayanıklı top halinde birleştirmek için ısı ve stres kullanır. İyi bir top oluşturmak için, endüstriyel makineler gerekli tüm bileşenleri tek bir birleşik ünitede ölçer, üretir, kalıplar, soğutur, temizler ve birleştirir. Esasen, iyi bir tenis topu oluşturmak, pahalı endüstriyel makinelerin yanı sıra çok fazla emek gerektirir.

Bir cevap yazın