Resim Yükleme İşlemi Yapılan Sayfalar

İnternet üzerinde kullanımı gerçekleştirilen resim yükleme sayfaları vardır. Bu resim yükleme siteleri diğer ismi ile Image Upload olarak da bilinir. Dijital çağda kullanılmakta olan en önemli unsurlardan bir tanesi de fotoğraf paylaşımıdır. Sosyal medyaya yüklenip paylaşılan fotoğrafların olduğu internet üzerinde de resim yükleme sayfaları mevcuttur. Bu sayfaların işleyişi ise aynı sosyal medya sayfalarında olduğu gibidir. Sosyal medya sayfalarında resim yüklenip, yüklenen resmin takibi ve kaç beğeni aldığı görülmesi mümkündür. Bu işlemlerin aynısı resim yükleme sitelerinde de mevcut konumdadır. Bu sitelerde resmin silinme, kaybolma gibi bir riski bulunmaz.

Resim Yükleme Siteleri Kimler Tarafından Kullanılır?

Resim yükleme sitelerinde bulunan resim yükle işlemini herkes ve bütün insanlar tarafından kullanılabilir. Bazı sayfalarda abonelik işleminden dolayı 18 yaş ve üzerindeki bireyler için sınırlama vardır. Fakat ücretsiz olan tüm sitelerde kullanım bütün insanlara açıktır. 18 yaş ve üzerinde kullanıma açık olan sayfalarda ise belirli bir ödemesi olan sayfalardır. Aylık ya da yıllık olarak abonelik işlemi olduğundan dolayı sayfaya 18 yaş ve üzeri vatandaşların erişimi açıktır. Resim yükleme sitelerinin kullanılması için de üyelik işlemi şart bir unsur değildir. Bireyler kendi tercihlerine göre üyelik işlemi gerçekleştirmeleri serbesttir. Üye olarak da veya üye olmayarak da sitelere resim yüklenmesi mümkün ve olağan bir işlemdir.

Resim Yükleme Sitelerine Kaç Tane Resim Yüklenebilir?

Resim yükleme sitelerinde yükleme yapılmasının beli bir sınırı yoktur. Ücretsiz resim yükle ya da resim yükle butonuna tıklanarak istenilen miktarda, tane yolu ile fotoğraf yüklenebilir. Bu sitelere resim yüklenirken, toplu ya da tane tane olarak yükleme yapılabilir. Birey isterse 1 adet fotoğraf yüklemesi yapar iken, isterse 100 adette fotoğraf yüklemesi gerçekleştirebilir. Bazı sitelerin GB ile işlem yapma yolu vardır. Bu da her sayfa için geçerli değildir. GB yolu ile işlem yapan sayfalarda, her fotoğrafın boyutu dahilince istenen GB’ı geçmeyecek şekilde yükleme yapılır. Fakat belirli bir GB’ı olmayan sitelerde sınırsız miktarda resim yüklenmesi mümkündür. Yüklenen resimlerin sayısı sitenin belirlediği kriterlere bağlı olarak yüklenir.

Bir cevap yazın