İstanbul’da Diş Gıcırdatma Tedavisi Nerede Yaptırılır

İstanbul’da Diş Gıcırdatma Tedavisi Nerede Yaptırılır?

Diş gıcırdatma problemi ülkemizde sıklıkla görülen uyku sırasında yapılan kötü alışkanlıklardan biridir. Bazen de nadiren de olsa diş gıcırdatma probleminizin altında yatan bir sağlık problemi bulunuyor olabilir. Bu durumda da ilgili hekime giderek tedavinizi yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Diş gıcırdatması tedavisinin önemli olmasının nedenlerinden biri de diş estetiğinde yapılan işlemlerin sorun çıkarmasını önlemektir. Peki, İstanbul’da diş gıcırdatma tedavisi nerede yaptırılır?

Diş gıcırdatma probleminiz varsa bununla ilgili olarak diş tedavi sürecinizde ve sonrası süreçte size özel olarak diş hekiminiz tarafından yapılmış şeffak kılıf kullanmanız gerekli olabilir. Bunun dışında eğer altta yatan bir neden bulunuyorsa bununla ilgili olarak tedavi alabilirsiniz.

İstanbul’da diş gıcırdatma tedavisi nerede yaptırılır sorusuna dönülecek olursa da en iyi şekilde bu tedavisi Smilegroup ağız ve diş sağlığı merkezinde yaptırabilirsiniz. Bunun için Smilegroup’un web sitesinde yer alan iletişim bilgilerini kullanarak randevu almanız yeterli olacaktır.

Diş Gıcırdatma Tedavisi

Bruksizm olarak da adlandırılan diş gıcırdatma problemi tedavisinde;

  • Eksik olan dişlerin yerine konulması
  • Fonksiyonunda problem olan dişlerin tedavi edilmesi
  • Bozuk ya da yanlış biçimde kapanan ağzın tedavisi
  • Somatik biçimde botoks tedavisiyle
  • İlaç tedavisiyle
  • Nörolojik tedavi ile ortadan kaldırılabilen bir sağlık problemidir.

Kişilerin bu durumu ciddiye almaları ve tedavi olmaları çok önemlidir. Aksi halde yaprak porselen, zirkonyum kaplama, dental implant gibi yapılması gereken bazı tedavilerden kişi mahrum kalmak zorunda kalacaktır. Bunun nedeni diş gıcırdatma işlemi sırasında hem dişlerin aşınması hem de çenenin sıkılması yüzünden dişlerde problemler gelişmesine yol açmasıdır.

Mutlaka ki bir diş estetiği ya da dişlerin herhangi bir nedenden dolayı estetiğe ihtiyacının olduğu durumlarda mutlaka ki diş gıcırdatma tedavisi aldıktan sonra asıl tedaviye başlanmalıdır.

Diş gıcırdatma tedavisi her zaman diş hekimi tarafından yapılmaz. Ancak öncelikli olarak bir diş hekimi muayenesinden geçilmeli ve ortada bir neden yoksa nöroloji, psikiyatri, plastik cerrahi gibi birimlere müracaat edilmesi gerekli olabilir. Önemli olan problemin nedenini saptamak ve ona göre tedavi almaktır.

Bir cevap yazın