irlanda da gezilecek yerler? – holitera blog

10 Tem

İrlanda’nın muhteşem doğası, zengin tarihi ve kültürel mirası, bu ülkede ziyaret edilecek yerler konusunda herkesi hayrete düşürüyor. Moher Kayalıkları, Dublin Kalesi, Kerry Yüzüğü, Devlerin Geçidi ve daha birçok yer keşfedilmeyi bekliyor. İrlanda seyahatiniz için listenize mutlaka eklemeniz gereken yerleri keşfedin!

İrlanda’da Gezilecek Yerler

Dublin

İrlanda’nın başkenti ve en büyük şehri olan Dublin, Trinity College, Dublin Kalesi ve Guinness Storehouse gibi turistik mekanlarıyla ünlüdür.

Galway

Galway, tarihi binaları, sokak sanatçıları ve barlarıyla bilinen bir liman şehridir. Şehir merkezinde Eyre Meydanı ve St. Nicholas Kilisesi gibi ilgi çekici yerler bulunur.

Dingle Yarımadası

Dingle Yarımadası, İrlanda’nın batısında bulunan doğal güzelliklere sahip bir bölgedir. Yarımada, arkeolojik alanlar, muhteşem plajlar ve yürüyüş rotaları gibi birçok cazibe merkeziyle ziyaretçileri cezbetmektedir.

Killarney Milli Parkı

Killarney Milli Parkı, İrlanda’nın en büyük milli parkıdır. Park, Killarney Gölü, kütükler, nehirler ve şelaleler arasında yamaçlardan aşağı inen yürüyüş yolları gibi doğal güzellikleriyle ziyaretçileri etkiler.

Yenigrange

Newgrange, İrlanda’nın en önemli tarih öncesi alanlarından biridir. Bu neolitik mezar, astronomik olayları anlamak için inşa edilmiştir ve güneş ışınlarıyla aydınlatılmaktadır.

Moher Kayalıkları

Moher Kayalıkları, İrlanda’nın batı kıyısında yer alır ve dik uçurumlarıyla ünlüdür. Bu doğal güzellik, 200 metre yüksekliğindeki uçurumlarıyla ziyaretçileri büyülemektedir.

mantar

Cork, İrlanda’nın güneyinde bulunan bir şehirdir. Şehir merkezi, katedralleri, tarihi binaları ve kafeleriyle bilinir ve Blarney Kalesi ve Cobh gibi turistik yerleriyle ziyaretçileri cezbeder.

Kerry Yüzüğü

Ring of Kerry, İrlanda’da 179 kilometrelik bir turist sürüş rotasıdır. Bu rota Kerry kıyısı boyunca uzanır ve doğal güzelliği, tarihi kaleleri ve kiliseleriyle ünlüdür.