iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?

iPhone’da Siri ile nasıl yazılı mesaj gönderilir?

Hemen bir kısa mesaj mı göndermeniz gerekiyor? iPhone cihazınızdaki asistanınız Siri ile bir metin yazabilir ve siz plaj boyunca koşmaya devam ederken veya araba kullanmaya odaklanmışken arkadaşlarınız ile bu mesajı paylaşabilirsiniz. Sadece bu da değil, Siri birden fazla kişiye kısa mesaj göndermenize olanak tanır. Aşağıdaki yöntemi uygulayarak siz de Siri ile mesaj yazma işlemini gerçekleştirebilirsiniz:

1- Ana tuşa basıp Siri’yi çağırın veya basitçe “Merhaba Siri” deyin.

2- Rehberinizdeki kişinin tam adını söyleyin. Ardından “mesaj gönder” diyin. Sonrasında da göndermek istediğiniz kısa mesajın içeriğini söyleyin. (Örneğin: Yavuz Bülent, “18:37’de Cumhuriyet’te görüşmek üzere.”)

3- Siri’ye yukarıdaki gibi bir komut verdiğinizde istediğiniz içerikli kısa mesajı belirttiğiniz kişiye gönderecektir.

4- Eğer kısa mesaj içerisinde noktalama işaretleri kullanmanız gerekliyse Siri’ye sesli olarak bu komutları vermeniz gereklidir. “Nokta”, “Soru İşareti” gibi.

5- Siri mesajı göndermeden önce size göndermeye hazır mısın? Diye bir soru soracaktır. Evet veya Gönder diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

NOT: Eğer kişileriniz arasında Siri’nin kısa mesaj yollamasını istediğiniz kişiden birden fazla varsa Siri size hangisine yollamak istediğinizi soracaktır.

Kaynak: blogalani.com

Bir cevap yazın