Intel HD Graphics güncelleme rehberiHarici ekran kartları dışında bütünleşik grafik işlemcilerin de güncellenmesi gerekiyor. İşte Intel …

Intel HD Graphics güncelleme rehberiHarici ekran kartları dışında bütünleşik grafik işlemcilerin de güncellenmesi gerekiyor. İşte Intel ...

1. adım: Mevcut ekran kartı sürümünü öğrenme

Ekran kartını güncellemeden önce mevcut sürümünü ve en son hangi yıla ait olduğunu öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için Bilgisayar’a sağ tıklayın ve Yönet‘i seçin. Karşınıza çıkan sayfada soldaki listeden Aygıt Yöneticisi‘ne girin.

Liste içerisinde Görüntü Bağdaştırıcıları altında sisteminizde yer alan ekran kartlarını görüntüleyeceksiniz. Intel HD Graphics’e sağ tıklayarak Özellikler‘i seçin. Sürücü sekmesi içerisinde sisteminizde kurulu mevcut sürücü sürümü ve sürücü tarihine ulaşabilirsiniz.

2. adım: Intel HD Graphics güncelleme

Sisteminizdeki Intel HD Graphics güncellemesinin en güncel yöntemi olarak Intel’in kendi sitesinden sunduğu yükleyici ile yapabilirsiniz. Bunun için Intel Downloads & Support sitesinde grafik bölümüne gidelim.

Açılan sayfada sisteminizde yer alan işlemci neslinize göre seçimde bulunmalısınız. Örnek vermek gerekirse Intel Core i5-6500 işlemciye sahipseniz, işlemciniz 6. nesil Intel işlemcisidir.

İşlemcinizin neslini buldunuz ve seçtiniz, daha sonrasında sayfada çıkan indirme listesinden sisteminize uygun olan sürümü seçip indirmelisiniz. Sağ tarafta bulunan filtre listesinden sisteminizde kurulu işletim sistemini ve tipini seçerseniz sisteminize uygun yükleyici listelenecektir.

Rehber hazırlarken kullandığımız işlemci 10. nesil ve arama sonucunda iki yükleyici çıktı. Ancak sizde ikiden fazla sonuç çıkabilir. Burada dikkat edilmesi gereken nokta “BETA” yazan yükleyiciyi indirip kurmamanızdır.

Intel HD Graphics güncelleme rehberi

Uygun versiyonu seçtikten sonra karşımıza iki seçenek çıkıyor. Çalıştırılabilir paket ile sıkıştırılmış dosya seçeneğinden uygun olanını seçip indiriniz.

Yükleyiciyi indirip çalıştırdıktan sonra Intel HD Graphics güncellemesi başarıyla tamamlanacaktır.

Intel HD Graphics güncelleme rehberinde aklınıza takılan soruları ya da yaşadığınız sorunları yorumlarda belirtiniz..

Kaynak: istemci.com

Bir cevap yazın