Huawei P Smart 2019 format atma işlemi nasıl yapılır? Hard reset işlemi, cihazınızdaki tüm verileri kaldırdığı için dikkatle yapılması gereken bir işlemdir…

Huawei P Smart 2019 format atma işlemi nasıl yapılır? Hard reset işlemi, cihazınızdaki tüm verileri kaldırdığı için dikkatle yapılması gereken bir işlemdir...

1- Cihazınızın kapalı olduğundan ve en az %70 şarjı olduğundan emin olun.

2- Ses Açma ve Güç düğmelerine birkaç saniye boyunca basılı tutun.

3- Huawei logosunu gördükten sonra Güç düğmesini bırakabilirsiniz ancak Ses Açma düğmesini bırakmayın.

4- EMUI ekranı açılacaktır bu ekranda Ses Seviyesini Ayarlama Tuşları yardımıyla aşağı ve yukarı seçeneklere gidebilir Güç Düğmesi yardımıyla da seçme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (eğer dokunmatik ekranınız çalışıyorsa EMUI ekranında dokunmatiğinizi kullanabilirsiniz.)

5- EMUI ekranında “wipe data / factory reset” seçeneğine dokunun.

6- Açılan pencerede tekrar “wipe data / factory reset” seçeneğini seçin.

7- Kısa bir süre sonra EMUI ana ekranına geri dönecektir. Reboot System Now seçeneğini işaretleyin ve cihazınızın yeniden başlamasını bekleyin. İçerdiği veri boyutu ile doğru orantılı olarak yeniden başlatma işlemi uzun sürebilir.

NOT: Yukarıdaki işlemleri uygularken cihazınızın şarjı olduğundan emin olun ve işlem sonucunda tüm verilerinizin silineceğini unutmayın. Eğer kaybetmek istemediğiniz verileriniz varsa başka bir yere veya SD kartınıza kaydetmeniz gereklidir.

Kaynak: yeniyayin.com

Bir cevap yazın