Geçmişten Günümüz Lakers Rüzgarı Değişti

Geçmişten Günümüz Lakers Rüzgarı Değişti!

Los Angeles Lakers dünyanın en ünlü takımı ve aynı zamanda en zenginlerinden biridir. Ayrıca sahada ve saha dışında hikayelerle dolu geçmişleriyle ünlüler. Lakers, NBA sahiplerine aittir ve NBA yönetimi tarafından işletilmektedir. Ayrıca, her eyalette Lakers adında yerel bir ekip vardır. L.A.’den birine sorarsanız, Lakers’ın memleketleriyle eşanlamlı olduğunu söylerler. Lakers rüzgarı geçmişten günümüze çok değişti! Betting-union.com

Antrenör Etkisi Olumlu Katkı Sağlar!

Bir spor takımından bahsederken sahadaki gelişmeleri yönetenler antrenörlerdir. Bu bağlamda, Phil Jackson geçen sezon Lakers’ın koçu olarak başarılıydı. Takımı 20 yıldaki en yüksek galibiyet toplamına ve Bryant’ın takımdaki son yılından bu yana ilk şampiyonluğuna götürdü. Ancak Jackson bu yılın normal sezonu başlamadan emekli oldu, oyun stili halefi Byron Scott tarafından devralındı.

Kendisi de eski bir oyuncu olan Scott, bir yıldız oyuncu olmaktan bir yıldız oyuncu olma yolunda ilerlemenin nasıl bir şey olduğunu biliyor. Ancak 2013’te görevi devraldığında koçluk hayatına alışmakta bazı sorunlar yaşadı. Lakers onu geçen yaz koç olarak işe aldığında her şey değişti. Şimdi bir koç olarak takıma alıştı ve 2022-2023 sezonu için kazanan bir takım oluşturmaya başlamaya hazır.

Yeni Hoca Sistemi Değiştiriyor!

İlk görevlerinden biri Jackson’ın oyuncularını kendi seçimleriyle değiştirmekti- ve bu olmadı.. İlk takas edilen oyuncu, Larry Nance Jr., Brandon Ingram ve Ivica Zubac karşılığında Cleveland Cavaliers’a takas edildikten sonra alevler içinde kalan Jordan Clarkson oldu. Sonra Julius Randle, sezon dışı omuz ameliyatı nedeniyle fiziksel bir başarısız olduktan sonra New Orleans’a takas edildi. Bu, Anthony Davis’i geçen sezonun çoğunda hücumda olan iki üst düzey oyuncudan biri olarak bıraktı. Bu nedenle, Scott’ın 2010’da takıma çaylak olarak katıldığında LeBron James’e hücumda yaptığı gibi Davis’i kullanma şeklini değiştirmesi şaşırtıcı olmaz.

Bir cevap yazın