Ferrari Macaristan’daki Hayal Kırıklığının Sebebini Arıyor

Ferrari Macaristan’daki Hayal Kırıklığının Sebebini Arıyor

Ferrari’de hayal kırıklıklarına bir yenisi daha bugünlerde eklendi. Kırmızılar Macaristan Grand Prix’sinde de podyum dışında kalarak hem pilotlar hem de takımların sıralamasında zirveden oldukça uzaklaştı. Ferrari, Macaristan Grand Prix’sindeki hayal kırıklığının sebebini arıyor. Yarışa 2 ve 3. cepten başlayarak yerini almış olan Kırmızılar, podyum göremedi.

Ne Söylendi?
2. sıradayken pite çağırılan ve yarışı da 6. basamakta tamamlayarak yerini almış olan Charles Leclerc takımın stratejisinin yanlış bir gidişatta olduğunu söyledi. “Büyük hayal kırıklığına uğradım. Orta hamurla hızımız gayet iyiydi. Her şey kontrolümüz altındaydı. Sonra anlamadığım bir şekilde sert hamura geçtik. Bu açıkça yanlış bir karardı.” Ferrari takım patronu olarak yer alan Matteo Binotto’ya göreyse sorun, lastik probleminden daha büyük. “Sainz sert hamura geçmedi ama o da sorun yaşadı. Beklenmedik şekilde analiz ve ölçümlerimizin dışında kaldık. Sebebini araştırıyoruz ancak aracımız yarışı kazanacak seviyede değildi.” Söylenen bu ifadeler ise canlı bahis siteleri içerisinde yerini korumuş oldu.

Max Verstappen farkı açıyor
Şampiyona lideri olan Max Verstappen 10. cepten başlamış olduğu Macaristan Grand Prix’sini kazanarak büyük bir güç gösterisinde bulundu.
Ferrari iddialı olarak başladığı sezonun ilk 13 yarışının 5’inde podyuma çıkamadı.
Red Bull’un son dünya şampiyonu olarak adını kaytlara geçirmeyi başaran Verstappen ise 8 yarış galibiyeti ile sürücüler klasmanında ilk sırada yer almış oldu.
Hollandalı pilot 3 haftalık yaz arasına, takipçisi olan Charles Leclerc’in 80 puan önünde girdi.

Pilotlar ve takımlar klasmanının ilk 5 sırası şöyle:

Pilotlar

1. Max Verstappen:258 puan
2. Charles Leclerc: 178
3. Sergio Perez: 173
4. George Russell: 158
5. Carlos Sainz: 156

Takımlar

1. Red Bull: 431
2. Ferrari: 334
3. Mercedes: 304
4. Alpine: 99
5. McLaren: 95

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.