En İyi Fön Makinesi Hangisi?

En Çok Tercih Edilen Fön Makineleri

Birçok kişinin hatta sıradan kullanıcıların pek bilgi sahibi olmadığı ama kuaför ortamındaki kişilerin ise kullandığı fön makineleri profesyonel fön makineleridir. Saçlarınıza dilediğiniz şekli vereceğiniz hızlı kuruma özelliği sağlayacak fön makinelerini yazımızın içeriğinde sizlere aktarmaya çalıştık.
En iyi fön makinesi hangisidir sorusunu soranlardansanız eğer detaylı şekilde açıklayacak ve fön makinesi tavsiyeleri ile sizlere rehber olmaya çalışacağız.

fön makinesi tavsiye

Fön Makinesi Tavsiye

Sizlere pişman olmayacağınız içerikte sunumlar yapacağımız fön makinelerini daha yakından tanıma ve inceleme fırsatı sunacağız.
Farklı güç ve özellikleriyle birçok kişiye ve bütçesine uyacak gözünüz kapalı güvenebileceğiniz marka ve modelleri tanıtmayı hedefliyoruz.

En İyi Fön Makineleri

  • TURBOBELLA ion9000 Profesyonel Fön Makinesi (299TL)

    Bir fön makinesi düşünün üretimi Türkiye olan ve piyasadaki en güçlü motor gücüne sahip olan. Turbobella  2700 Watt tam olarak bahsi geçen fön makinesi. Listemizin ilk sırasında tutmamızın en önemli sebeplerinden biri de fiyat performansıyla çok ekonomik olması. Ayrıca yetmezmiş gibi  ionizer özellikli Turbobella satış sonrası destek konusunda da %100 müşteri memnuniyeti sağlıyor.  Tercih listesinde sizin de  ilk sıraya yazmanız  gereken fön makinesi Turbobella olmalıdır.
  • DYSON Supersonic Profesyonel Fön Makinesi (3000 TL)

    Kalite bir fön makinesinde benim için en önemli kriter diyorsanız ve bütçenize güveniyorsanız Dyson Supersonic sizler için özel tasarlanmış ve rakipleri arasında çığır açmış bir fön makinesi . Dediğimiz gibi yüksek kaliteli materyalden üretilen bu teknoloji harikası cihazın bütçesi de size hitap ediyorsa kendinize başka tercih hakkı dahi sunmanıza gerek kalmıyor.
  • PARLUX 3800 Profesyonel Fön Makinesi (1000 TL)

    Uzun yıllar boyunca devam etmiş ve yerini kimseye vermemiş olan İtalyan markası saç makineleri sizi bilmem ama kuaförlerin her daim bir numaralı tercihi olmuştur. Parlux ise bunlardan biri. kalitesi tartışılmaz bu fön makinesiyle profesyonel anlamda saç şekillendirme ve kurutma işlemi yapmanız daha kolay hale gelecektir. Yerli bir üretim olmadığı için euro kurundaki artış doğal olarak bu makinenin fiyat performansını da etkilemektedir.

profesyonel fön makinesi

Profesyonel Fön Makineleri Nereden Alınır?

En iyi  fön makineleri her zaman her yerden satın alma imkanına maalesef ki sahip değil çünkü bu tarz ürünler profesyonel anlamda kullanım gerektiren kuaför ya da güzellik sektörüne satış yapan firmalarda ve bu firmaların internet sitelerinden daha rahat ulaşılabiliyor.
Piyasa da profesyonel görünümlü olan ama profesyonel olmayan bir çok marka ve model bulunuyor. Fritöz, ütü üreten elektrikli ev aletleri üreticileri profesyonel görünümlü saç kurutma makinelerini profesyonel fön makinesi gibi pazarlama stratejisi izleyebiliyorlar.
Aynı zamanda Çin’den ithal bir çok amatör saç kurutma makinesi de profesyonel fön makinesi gibi satılmaya çalışılabiliyor. Eğer profesyonel fön makinesi markaları hakkında bilginiz kısıtlı ise macera aramayıp tavsiyede bulunduğumuz markaları tercih edebilirsiniz.
Peki profesyonel fön makinesi fiyatları ne kadar?

fön makinesi fiyatları

Fön Makinesi Fiyatları

Profesyonel fön makinesi alırken fiyat araştırması yapmak da bir derece rehberlik yapabilir. Mesela piyasada 250 liranın altında profesyonel bir fön makinesi bulmak mümkün değil. Bu fiyatın altında kalan marka ve modelleri direk basit saç kurutucular olarak görmek doğru bir tavır olur.
Dyson superonic gibi fiyatı 3 bin liralara ulaşan fön makineleri de mevcut. Ancak her pahalı makine profesyonel performansa sahip diyemeyiz. Bir çok marka profesyonel görünümlü modellerini 300-400 lira gibi rakamlara satabiliyor.
Piyasadaki en güçlü performans 2700 watt ile Turbobella ion9000 olmasına rağmen bu cihaz fiyat olarak 300 lira civarında yani rakiplerinden çok daha uygun fiyata satılmakta. Yani en pahalısı en iyisidir mantığı fön makinesi tercihinde her zaman geçerli olmuyor.
Ancak en azından ucuz makineleri elemek için elimizde basit bir fiyat sınırı bulunmakta.

profesyonel fön makinesi

Fön Makinesi Markaları

Eğer amacınız sadece saç kurutmak ise ve çabuk kuruyan saçlarınız mevcut ise basit saç kurutucu alma yoluna gidilebilir. Basit saç kurutucuları fiyat olarak oldukça avantajlıdır.
Eğer kısa saçlıysanız, saçlarınız kolay kuruyorsa sizin için en ideali ucuz bir saç kurutma makinesi almaktır.
Ancak zor kuruyan saçlar için ve saç şekillendirmek için profesyonel fön makinesi kesinlikle ihtiyaçtır.
Eğer profesyonel fön makinesine ihtiyacınız varsa, Turbobella, Dyson Parlux, Ceriotti, Elchim gibi profesyonel markaları tercih edebilirsiniz.

turbobella kuaför fön makinesi

Kuaför Fön Makineleri

En iyi fön makineleri elbette kuaförler kullanırlar. Kuaför fön makineleri kuaför toptancılarında satılan kuaförlerin kullanımı için üretilmiş profesyonel fön makineleridir.
Amatör saç kurutucular makine belli bir ısıya ulaştığında motoru korumak için kendilerini kapatırlar. Kuaför fön makineleri ise saatlerce çalışmak ve fön çekmek için tasarlanmış profesyonel ürünlerdir.
Kuaförlerde fritöz, ütü üreten markaların fön makinelerini asla göremezsiniz. Çünkü kuaförler profesyonel ürünleri tercih ederler. Bu makalede de size muhtemelen daha önce duymadığınız kuaför tipi fön makinesi markalarından da bahsettik.

Fön Makinesi Yorumlar

Fön makinesi hakkında yorum yapan pek çok kişi aslında birden çok makine kullanmadığı için sadece kendi kısıtlı deneyimine göre yorum yapmaktadır.
Çevreden edinilen yorumların çok da geçerli olmadığını dikkate almak gerekiyor. Çünkü sadece bir kaç marka kullanmış kullanıcıların yorumları aslında çok doğru olmayabiliyor.
Bu nedenle yazımızda size sektörde önde gelen markalardan da bahsedip model önerilerinde de bulunarak en iyi fön makinesine ulaşabilmeniz için yardımcı olmaya çalıştık.

Bir cevap yazın